wtorek, 9 czerwca 2020
czwartek, 4 czerwca 2020
Twój bohater z książki/filmu
Dzień dobry :)
Chciałabym zaprosić Was dziś do zastanowienia się, kto jest dla Was bohaterem z i jaki wpływ ma na ukształtowanie osoby, którą jesteś teraz. Czy może był to wrażliwy Prosiaczek? A może mądry Zazu? A może rodzinna Mama Kangurzyca?Zastanów się, jakie ta postać miała dominujące cechy? Jaki system wartości? I na końcu, jak to wszystko przekłada się na to, w co Ty wierzysz, co sobie cenisz.
Zastanów się proszę: za co najbardziej lubisz swojego ulubionego bohatera? :)
Grafikę możecie pobrać, wydrukować i uzupełnić :)
Powodzenia!
Pani J.
Chciałabym zaprosić Was dziś do zastanowienia się, kto jest dla Was bohaterem z i jaki wpływ ma na ukształtowanie osoby, którą jesteś teraz. Czy może był to wrażliwy Prosiaczek? A może mądry Zazu? A może rodzinna Mama Kangurzyca?Zastanów się, jakie ta postać miała dominujące cechy? Jaki system wartości? I na końcu, jak to wszystko przekłada się na to, w co Ty wierzysz, co sobie cenisz.
Zastanów się proszę: za co najbardziej lubisz swojego ulubionego bohatera? :)
Grafikę możecie pobrać, wydrukować i uzupełnić :)
Powodzenia!
Pani J.
wtorek, 2 czerwca 2020
Gra "Rodzaj rzeczownika"
Dzień dobry :)
Dzisiaj gra związana z językiem polskim. Przypomnicie sobie rodzaje rzeczownika dzięki kołu losującemu Wam różne przedmioty. Waszym zadaniem jest określenie, czy jest to rodzaj męski, żeński czy nijaki.
Oto link do zabawy:
https://view.genial.ly/5eafc71563d2e50d3e70d08a/game-rodzaj-rzeczownika
Powodzenia!
Pani J.
wtorek, 26 maja 2020
Dzień Mamy
Dzień dobry!
Dzisiaj dzień bardzo ważny dla każdego z nas - dzięki naszym mamom pojawiliśmy się na tym świecie. Przedtem jednak mama nosiła nas 9 miesięcy pod swoim sercem. Oto propozycje, jak uczcić ten dzień :)
Pani J.
środa, 20 maja 2020
Czym jest technika Pomodoro?
Technika Pomodoro to jedynie narzędzie, które w szerszym obrazku ma nas nauczyć skupienia na zadaniach, bez odrywania się. Nie dość, że jesteśmy w stanie więcej wtedy zrobić, to jeszcze osiągamy dużo wyższy poziom satysfakcji z wykonywanej pracy.
Gdy ludzie czytają o technice Pomodoro, dziwią się, że jest aż tak prosta i przez to wydaje się niektórym mało wiarygodna!
W dużym uproszczeniu chodzi o:
- Stworzenie przejrzystej listy zadań do wykonania w najbliższym czasie, np.: odpiszę Krzyśkowi, zrobię listę zakupów, posprzątam biurko, odkurzę pokój
- Ustawienie czasomierza tak, by zadzwonił za 25 minut. Może to być budzik, timer kuchenny lub specjalna aplikacja.
- Wyłączenie wszelkich rozproszeń i praca nad zadaniami z listy. Jeśli pojawia się nowy pomysł lub dowolne rozproszenie, zapisujemy to, by nie zapomnieć i jak najszybciej wracamy do działania.
- Gdy zadzwoni budzik, kończymy pracę i robimy 5 minut przerwy. Dobrze, gdy przerwa wymaga fizycznego ruchu.
- Po przerwie możemy zrobić kolejne „Pomodoro”, czyli 25 minut skupienia, ale po czterech Pomodoro z rzędu trzeba zrobić dłuższą przerwę.
Pani J.
wtorek, 19 maja 2020
Emocje od uczuć różni to, że emocje są silne i bezpośrednie, uwarunkowane genetycznie, przychodzą i odchodzą szybko. Uczucia zaś reprezentują resztki emocji, pochodzą z naszej interpretacji wydarzeń i wrażeń i nie są tak intensywne. Istnieje maksymalna liczba emocji, które możemy mieć, ale nie ma maksymalnej liczby uczuć.
Istnieje 5 nieformalnych (i mocno uproszczonych) kroków do radzenia sobie z uczuciami: 1. Akceptuj 2. Zidentyfikuj 3. Zbadaj (emocje) 4. Wyrażaj 5. Odpuść. Jak widzisz identyfikacja zajmuje bardzo ważne miejsce w tej hierarchii 🙂 Stosując te koła zauważysz, że nie jesteś po prostu „smutny”, ale raczej zraniony i zlekceważony.
Mapa emocji Roberta Plutchika
Czasami trudno jest nam jednak znaleźć właściwe słowo (słowa), które opisują to, jak się czujemy. „Czuję się źle” to w mojej ocenie zbyt skąpy opis. Właśnie dlatego przygotowałam mapę emocji według Roberta Plutchika oraz koło uczuć według Kaitlin Robbs. Dzięki temu nauczysz się lepiej wyrażać, co naprawdę czujesz.
🔻 Mapa emocji Plutchika opisuje relacje między różnymi emocjami, analogicznymi do kolorów na kole. Każda z emocji wzajemnie się przenika i łączy z pozostałymi. Patrząc od wewnątrz koła widzimy osiem podstawowych emocji, które każdy z nas jest w stanie rozpoznać. Idąc na zewnątrz zauważamy, że zmniejsza się ich intensywność. Emocje przeciwległe na kole są przeciwnymi emocjami w rzeczywistości, bo wg Plutchika nie możemy doświadczać ich w tym samym czasie.
Jak czytać mapę? Zidentyfikuj podstawową emocję ze środka koła i podążaj za kolorem, dopóki nie znajdziesz konkretnej emocji, która Ci pasuje.
Koło uczuć Kaitlin Robbs
Koło ilustruje relacje między podstawowymi (pierwotnymi) uczuciami oraz ich podrzędnymi. Poprawnie użyte koło Robbs pomoże odpowiedzieć Ci na pytanie „Jak się czuję?”. Pierwotnie koło miało być używane przez nauczycieli, aby pomóc uczniom wyrażać się jaśniej. Mnie osobiście to koło bardzo pomogło, mimo że zaczęłam je używać dopiero, gdy skończyłam studia.
Jak czytać koło? Zacznij najmniejszego koła i od podstawowego uczucia. Następnie przejdź po kolorze do kół zewnętrznych, by uzyskać bardziej szczegółowe odpowiedzi. Samo koło nie jest przełomowe w świecie słownictwa, ale na pewno pomoże tym, którzy mają trudności ze sprecyzowaniem tego, jak się czują.
Powodzenia!
Pani J.
piątek, 15 maja 2020
Pomaganie jest proste - historyjki
Dzień dobry :)
Poniżej prezentuję Wam kilka historyjek dotyczących sytuacji społecznych. Mogą one spotkać każdego z nas. Waszym zadaniem jest pobudzenie swojej wyobraźni i zaproponowanie, co w danej sytuacji mogliby powiedzieć bohaterowie. Pamiętajcie! Warto pomagać i być dla siebie nawzajem dobrym :)
Pani J.
czwartek, 14 maja 2020
Poprawiacze nastroju :)
Dzień dobry :)
Łatwo zauważyć, że niestety dość ciężko pozostać pozytywnie nastawionym każdego dnia. Rzeczywistość jest, jaka jest. Tym bardziej teraz potrzebna nam umiejętność kreowania dobrych myśli. Nie zawsze przychodzi ona łatwo.
Po co najczęściej sięgasz, kiedy chcesz poprawić sobie humor? Mleczna czekolada z orzechami, chipsy, winko? To niestety częsty wybór, który na dłuższą metę nie spełnia swojego zadania, bo może poprawia chwilowo humor, ale ma skutki uboczne. Możesz wybrać lepiej! Powyżej na zdjęciu macie kilka ciekawych przykładów na poprawę nastroju naszego ducha.
A co jeśli chodzi o jedzenie? :)
Co poprawi nasze samopoczucie:
- czekolada - najlepiej ta, która zawiera powyżej 70% kakao,
- owoce (świeże i suszone) - kiwi (według niektórych naukowców chroni przed depresją), banany, pomarańcze i mandarynki, truskawki (dzięki zawartości pektyn chronią przed stresem i polepszają samopoczucie), jabłka, rodzynki, pestki słonecznika, migdały, orzechy;
- przetwory mleczne - jogurt, maślanka, kefir, twarożek. Mają dużo wapnia, który dobrze wpływa na system nerwowy;
- warzywa - brukselka, kapusta (zwalnia aktywność tarczycy, dzięki czemu zmniejsza nerwowość), papryka (najlepiej ostra, gdyż zawarte w niej substancje zwiększają produkcję hormonu przyjemności, czyli endorfiny), ziemniaki (świetne źródło węglowodanów dostarczających energii) oraz brokuły, szpinak, sałata - zawierające kojący nerwy kwas foliowy. Z kolei marchewka, cytryny czy ananas usprawniają pracę mózgu, czyniąc zapamiętywanie łatwiejszym;
- ryby - usprawniają pracę mózgu: makrela, łosoś, tuńczyk, sardynka, śledź.
Trzymajcie się ciepło i skorzystajcie z powyższych rad - bo warto!
Pani J.
wtorek, 12 maja 2020
Escape room - "Bądź mistrzem języka polskiego"
Dzień dobry :)
Dzisiaj chciałam Wam polecić formę nauki poprzez zabawę. Przy okazji poćwiczymy wasze kompetencje językowe. Przed wami escape room w wersji online. Escape roomy, zwane również pokojami zagadek, są dość młodą dziedziną rozrywki, która zapewnia niezapomniane przeżycia i stanowi świetną formę spędzania czasu. Każdy pokój to inna historia osadzona w konkretnej kategorii, którą można dobrać do własnych preferencji. Tematyka scenariusza może mieć charakter przygodowy, kryminalny czy horror - dzięki temu każda wizyta w escape roomie będzie czymś wyjątkowym i niezapomnianym.
Poniżej przesyłam Wam link do powyższego escape roomu:
Bawcie się dobrze :)
Pani J.
piątek, 8 maja 2020
Jak radzić sobie ze złością innych?
Dzień dobry :)
Dziś zachęcam Was do spojrzenia na zamieszczone zdjęcia i przyswojenia informacji dotyczących cech charakterystycznych dla człowiega, który jest zezłoszczony (obrazek powyżej) oraz sposobów, jak radzić sobie ze złością innych (obrazek poniżej).
Trzymajcie się ciepło :)
Pani J.
wtorek, 5 maja 2020
Dzień Walki Z Dyskryminacją Osób Z Niepełnosprawnością
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych. Godność, to nienaruszalne prawo każdego człowieka bez względu na pochodzenie, pozycje społeczne, stan zdrowia.
Godnie żyć, to funkcjonować w społeczeństwie na równych zasadach. Przykre, że w dzisiejszej dobie nadal utrzymuje się pojęcie „Walki o godność Osób Niepełnosprawnych”. Walka, to zmaganie się z problemami, aby osiągnąć zamierzony cel. Proces nie jest płynny, naturalny, a wymagający wzmożonego wysiłku.Trudno zrozumieć, żeby osoby dotknięte przez los musiały przedzierać się przez gąszcz przeszkód, by móc korzystać z dóbr tego świata.
Postęp cywilizacji dedykowany jest nadal osobom w pełni zdrowym. Pomija się fakt, że społeczeństwo, to nie tylko silni, prężni ludzie. W tym tłumie żyją też niepełnosprawni. Niepełnosprawność ma wiele postaci. Dysfunkcje organizmu mogą być bardzo widoczne, bądź w pierwszym kontakcie całkowicie niedostrzegalne.
5 maja, to również Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Jest to grupa najbardziej dyskryminowana w społeczeństwie. Zaburzonych łączy jedno- odbierają rzeczywistość w swój sposób. Ich umysł blokuje samodzielne rozpoznawanie uroku, jak i zła płynącego z zewnątrz. Drwiny, odrzucenie, izolacja. Zaburzenie psychiki nie jest zaraźliwe.
Od najmłodszych lat są lekceważeni przez rówieśników. Nie potrafią funkcjonować w grupie, nie inicjują zabawy. Często niezrozumiałe dźwięki, tiki, nieadekwatne zachowanie wyzwala wręcz lęk przed koleżanką, kolegą. „ Dziwny” może mnie skrzywdzić..Nie skrzywdzi, jeżeli zostanie otoczony odpowiednią opieką.
Poniżej przesyłam Wam link do filmiku obrazujący zachowania wobec osób z niepełnosprawnością. Pamiętajcie, że każdy z nas jest inny - ale nie jest przez to gorszy i należy mu się szacunek oraz pomoc.
Oto link:
Pani J.
poniedziałek, 4 maja 2020
Ćwiczenia z flagą w tle
Dzień dobry :)
Kochani dzisiaj chciałam Wam polecić platformę Genially - oto link: https://genial.ly/login?backTo=https://app.genial.ly/.
Ponadto z racji świąt państwowych przypadających na początku maja rekomenduję wam gorąco skorzystanie z interaktywnych ćwiczeń z flagą w tle. Dzięki nim doskonalicie logiczne myślenie, orientację przestrzenną, a także umiejętności matematyczne takie jak obliczanie pola powierzchni figur, w tym przypadku prostokąta.
W trakcie ćwiczeń:
- poznacie parametry flagi,- układacie flagę z podanych elementów,- obliczacie pole powierzchni flagi na podstawie danych,- rysujecie własną flagę i obliczacie jej pole,- tworzycie flagę poprzez kolorowanie kratek na kratownicy, ustalając jej współrzędne.Oto link do powyższych zadań:
https://view.genial.ly/5ea55193d407580db9126be2/interactive-content-flaga
Powodzenia :)
Pani J.
czwartek, 30 kwietnia 2020
Własny avatar i gra "wiem wszystko o sobie"
Dzień dobry :)
Własny avatar
Za pomocą kreatora avatarów stworzysz niepowtarzalny , wyjątkowy, a może nawet śmieszny avatar. Stworzony avatar możesz umieścić w profilu na forum. a stronie mamy masę możliwości konfiguracji swojego avatara. Od wyboru kształtu twarzy, uszu, nosa, ust poprzez kolor oczu, włosów, brwi, wąsów… Stworzenie avatara jest bardzo proste i trzeba postępować według instrukcji na stronie.
"Wiem wszystko o sobie"
Sprawdźcie samych siebie - czy wiecie i potraficie odpowiedzieć na wszystkie pytania bez problemów? :) Grę możecie podesłać znajomym - ciekawe, czy oni Was znają :)
Powodzenia :)
Pani J.
środa, 29 kwietnia 2020
Fiszki on-line
Witajcie :)
Fiszki to doskonały sposób na naukę języków obcych, ale czy tylko języków obcych? Otóż nie… Technologia, z której korzysta coraz więcej osób umożliwia m.in. tworzenie elektronicznych fiszek, które mogą być doskonałą pomocą dydaktyczną do opanowania i utrwalenia nowych wiadomości na każdym przedmiocie.
Jedną z platform, która umożliwia nam tworzenie elektronicznych fiszek jest Easy Notecards. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest to, że karty nigdy się nie zgubią, nie zabrudzą ani nie zniszczą, ponieważ są zapisane na koncie użytkownika. Ta bezpłatna usługa, pozwala w łatwy i szybki sposób stworzyć zestaw kart, które można będzie udostępniać uczniom. Również sami uczniowie mogą takie zestawy generować. W jaki sposób?
Wystarczy wejść na stronę:
i utworzyć konto wpisując nazwę użytkownika, hasło oraz adres e-mail. Aplikacja oferuje gotowe zestawy, ale można też stworzyć własne zasoby. Strona ta pozwala również na udostępnianie gotowych fiszek uczniom oraz rodzicom, którzy mogą w domu wydrukować zasoby, z których na lekcji korzystał nauczyciel. Dostępnie gry i testy ułatwiają dodatkowo efektywność zapamiętywania.
Fiszki - posiadają dwie strony, z których pierwsza jest widoczna od razu, a druga dopiero po kliknięci. Na karcie można wpisać tekst , można też wykorzystać plik graficzny, tworząc np. karty, na których z jednej strony będzie np. ilustracja, mapa, zdjęcie, a z drugiej strony objaśnienie tekstowe.
Powodzenia! :)
Pani J.
wtorek, 28 kwietnia 2020
Puzzle online :)
Dzień dobry! :)
Dzisiaj chciałam Wam pokazać internetową wersję układania puzzli. Zasada jest prosta: Ułóż puzzle online. Jeżeli zrobisz to wykonując mało ruchów i w krótkim czasie to masz szansę trafić na listę najlepszych graczy. Dzięki temu puzzle internetowe posiadają elementy prawdziwej gry online, zapewniając rywalizację między graczami. Możesz wybierać spośród kilkuset starannie dobranych obrazków, podzielonych na kategorie tematyczne. Wybierzcie puzzle, które chcecie ułożyć i kliknijcie przycisk "zacznij układać". Po chwili powinny pokazać się puzzle - obrazek pocięty na prostokąty ułożone w losowej kolejności. Największą sztuką jest ułożenie puzzli przy jak najmniejszej ilości ruchów.
Oto link do strony:
Udanych rozgrywek!
Pani J.
poniedziałek, 27 kwietnia 2020
"Polska - nasz kraj"
Dzień dobry Kochani! :)
Z racji zbliżającej się majówki mam dla Was ciekawą propozycję nauki przez zabawę. Pogłębi ona Waszą wiedzę o swoim ojczystym kraju i wzmocni Waszą spostrzegawczość.
Oto polecenia do pierwszej karty pracy:
1. Nazwij ilustracje przedstawione na planszy.
2. Wytnij te, które znajdują się na szarym tle.
3. Określ ich współrzędne i wklej w odpowiednie miejsce.
Karta pracy do pobrania tutaj:
Oto polecenia do drugiej karty pracy:
1. Dopasuj nazwy do ilustracji na planszy.
2. Wytnij je.
3. Określ ich współrzędne i wklej w odpowiednie miejsce.
Karta pracy do pobrania tutaj:
Dobrej zabawy!
Pani J.
czwartek, 23 kwietnia 2020
Gniotek - odstresowywacz :)
Dzień dobry! :)
Dzisiaj mam dla Was kreatywną opcję do przeciwdziałania stresowi albo jakimkolwiek zdenerwowaniom - żelowa piłeczka antystresowa "Gniotek". Można ją zakupić, ale jeszcze większaą frajdą jest zrobienie go samemu. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu. To również świetny sposób na pobudzenie Waszej kreatywności :) Galaretowaty gniotek z żelatyny to nasz prawdziwy hit!
Do wykonania żelowych gniotków potrzebujecie:
- przezroczyste balony,
- kolorowe cekiny lub brokat,
- żelatynę, gorącą wodę,
- miseczkę z łyżeczkę w której wymieszacie wodę z żelatyną,
- butelkę do przelania żelatyny,
- lejek.
Poniżej przesyłam Wam filmik z dokładną instrukcją wykonania gniotka:
Powodzenia!
Pani J.
środa, 22 kwietnia 2020
LearningApps.org
Dzień dobry :)
Chciałam Wam dzisiaj pokazać ciekawą stronę internetową, którą możecie wykorzystać do nauki przez zabawę :)
Learning Apps to darmowa, prosta w obsłudze platforma. Umożliwia tworzenie oraz użytkowanie, współdzielenie i publikowanie gier edukacyjnych w sześciu kategoriach:
- selekcja: quizy wielokrotnego wyboru, milionerzy, znaczenie w tekście, wykreślanka słowna;
- przyporządkowywanie: puzzle, tabele, mapy, obrazki, memory w różnych wersjach;
- porządkowanie: oś czasu i ustalanie kolejności;
- pisanie: krzyżówka, tekst z lukami, uzupełnienie tabeli, quiz;
- narzędzia: głosowanie, matrix, czat, wspólne pisanie; kalendarz;mapa myśli, notatnik, tablica korkowa online;
- gry i zadania dla większej liczby graczy.
Gry edukacyjne można tworzyć i przechowywać na platformie jako prywatne lub publiczne. Można też korzystać z gotowych gier opublikowanych przez innych użytkowników. Platforma jest wielojęzyczna (w tym polski).
Oto link do platformy:
Powodzenia! :)
Pani J.
poniedziałek, 20 kwietnia 2020
"Rodzinne pytania - wyzwania" - gra :)
Witajcie Kochani!
Dziś chciałam Wam przedstawić ciekawą grę pt. "Rodzinne pytania - wyzwania". W grę możecie grać w domu z rodzicami, rodziną albo z przyjaciółmi :)
Część pierwsza z pytaniami może być pomocna w określaniu i utrzymywaniu potrzebnych strategii dzieciom i rodzicom w sytuacjach trudnych, długotrwałego stresu.
Warto z nich skorzystać, abyście mogli zobaczyć nad czym macie kontrolę i co dobrego możecie dla siebie robić w trudnych chwilach.
Część druga to karty wyzwań rodzinnych, które są różnorodne, wymagające czasem słownej odpowiedzi, czasem stworzenia czegoś, narysowania,ruchu, przeżycia przyjemnych emocji.
Gra może być jednym ze sposobów na budowanie świadomej komunikacji w rodzinie, wzmacnianie poczucia wartości oraz indywidualności i niepowtarzalności jej członków. Jesteśmy przekonane, że zabawa i ruch, wspólne tworzenie z rodzicami, to metoda na wsparcie rozwoju w rodzinie oraz wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji.
Zabawa w atmosferze akceptacji, WSPÓŁPRACY A NIE RYWALIZACJI, ciekawości siebie nawzajem, otwartości na różne poglądy rozwija też poczucie przynależności.
Link do pobrania i wydrukowania gry w wersji demo w linku poniżej:
Udanej zabawy :)
Pani J.
piątek, 17 kwietnia 2020
Educandy - interaktywna platforma
Witajcie Kochani!
Dzisiaj chciałam Wam polecić aplikację studencką - Educandy. Daje Wam ona dostęp do gier stworzonych przez nauczycieli, rodziców, czy nawet samych uczniów nauczycieli stworzonych na stronie, poprzez specjalne kody dostępu. W educandy możemy tworzyć wykreślanki, gry typu kółko- krzyżyk, labirynty lub zadania typu połącz w pary. Z aplikacji możemy skorzystać w formie mobilnej lub stacjonarnej na komputerze czy tablicy interaktywnej. Każdą stworzoną wcześniej grę możemy edytować, zagrać w nią lub udostępnić.
Oto link do platformy:
A oto link do zainstalowania aplikacji na smartphonie lub tablecie:
Kod do gry, który należy wpisać: ec9d
Dobrej zabawy! :)
Pani J.
środa, 15 kwietnia 2020
Gra słowna - Dzień Ziemii
Zbliża się Dzień Ziemi, dlatego warto zaplanować działania, które pozwolą nam poruszyć temat ekologii - poprawi to waszą świadomość dotyczącą skutków niszczenia środowiska naturalnego w tym zanieczyszczenia powietrza, wody czy globalnego ocieplenia.
Propozycja gier
1. Rzuć dwoma kostkami, dodaj liczbę oczek i wylosuj rysunek. Ułóż z nim zdanie, związane z ochroną środowiska.
2. Wylosuj 8 rysunków, nazwij je i ułóż w kolejności alfabetycznej.
3. Rzuć dwoma kostkami, dodaj liczbę oczek i wylosuj rysunek. Następnie zapisz jego nazwę, policz liczbę liter i liczbę głosek.
4. Wylosuj rysunek i ułóż z nim hasło propagujące dbanie o środowisko naturalne.
Do zabawy można użyć wirtualnych kości. Znajdziesz je tutaj:
W ustawieniach ustalisz liczbę kostek. Ponowne kliknięcie na ikonę ustawień uruchomi rzut.
Grę możecie wydrukować i bawić się do woli - wasza wyobraźnia nie zna granic.
"Dzień Ziemii" - grę można pobrać do wydruku tutaj:
Dobrej zabawy!
Pani J.
środa, 8 kwietnia 2020
Quizy na stronie.baamboozle.com
Witajcie uczniowie!
Chciałam Wam dzisiaj zaprezentować i zachęcić do skorzystania ze strony internetowej:
To bezpłatna platforma, na której z powodzeniem stworzycie świetne testy i quizy. Nie zrażajcie się, mimo tego, że strona internetowa jest w języku angielskim - dzięki temu poćwiczycie i utrwalicie słownictwo w tym języku. Z powyższej strony możecie korzystać zupełnie za darmo. Jeśli wyrażacie taką chęć w prawym górnym rogu jest opcja "sign up for free" - czyli zarejestruj się za darmo. Jeśli chcecie korzystać bez rejestracji, wystarczy kliknąć napis "play games" w lewym górnym rogu.
Polecam Wam trzy quizy:
1. Quizz o znanych Polkach -> wystarczy kliknąć: https://www.baamboozle.com/game/58682
2. Quizz o wiosennych kwiatach -> kliknijcie tutaj: https://www.baamboozle.com/game/21245
3. Quizz o symbolach wielkanocnych -> https://www.baamboozle.com/game/58740
Powodzenia!
Pani J.
wtorek, 7 kwietnia 2020
Kolorowanie mandali online
Dzień dobry kochani uczniowie :)
Dzisiaj w ramach relaksu chciałam Wam podesłać pomysł na kolorowanie mandali on-line.
Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.
Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej.Korzyści z tworzenia mandali:• rozwija wyobraźnię (kreatywna edukacja),• pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji,• pozwala wyrazić uczucia, lęki i myśli,• rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,• pomaga się wyciszyć i zrelaksować.Formy pracy z mandalą:• kolorowanie kredkami lub pisakami,• malowanie farbkami,• wylepianie plasteliną,• tworzenie mandali podczas spaceru z darów natury (szyszek, patyczków, kamyków,) kasztanów, muszelek,• tworzenie mandali w aplikacjach tabletowych lub programach online.
Aplikacje do tworzenia mandali1. Mandala kolorowanki2. Coloring Games3.App Labs Games4.Quarzo Apps
Poniżej podaję Wam linki do kolorowania mandali on-line oraz mandale do wydruku :)
https://www.coloringcrew.com/
http://www.supercoloring.com/
Pozdrawiam Was serdecznie
Pani J.
poniedziałek, 6 kwietnia 2020
Kreatywne wykorzystanie rolek po papierze
Witajcie drodzy uczniowie :)
Dziś dla zabicia nudy i pobudzenia Waszej wyobraźni przedstawiam Wam ciekawe sposoby na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym - polecam gorąco obejrzeć również filmik instruktażowy :)
Kotek z kartonu
Wycinamy prostokąt, a potem smarujemy klejem i sklejamy tak by zrobić z niego rolkę czyli brzuszek zwierzaka. Następnie wycinamy nos, wąsy, ogon i poszczególne elementy i sklejamy ze sobą.
Królik z kartonu
Tu również wycinamy prostokąt, a potem smarujemy klejem i sklejamy tak by zrobić z niego rolkę czyli brzuszek zwierzaka. Następnie wycinamy nos, oczy, uszy, wąsy i poszczególne elementy sklejamy ze sobą.
Powodzenia!
Pani J.
Pani J.
piątek, 3 kwietnia 2020
Gra - Wielkanoc
Dzień dobry Kochani :)
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać grę online pt. "Wielkanoc". Gra ma za zadanie zweryfikowanie Waszej spostrzegawczości. Musicie wśród różnych elementów znaleźć obrazki, które kojarzą Wam się z Wielkanocą. Po kliknięciu na nie i wykonaniu wszystkich zadań dowiecie się, czy jesteście mistrzami spostrzegawczości. Poniżej przesyłam link:
Dobrej zabawy!
Pani J.
czwartek, 2 kwietnia 2020
"Polska - mój kraj" - gra planszowa
Witam Was moi drodzy uczniowie :)
Dzisiaj coś dla miłośników sportu, filmu, kuchni czy sportu. Grę planszową - jeśli macie taką możliwość mogą wydrukować Wam rodzice. Planszówka świetnie nadaje się na zabawę w leniwe i spokojne weekendowe popołudnia. Jej inną zaletą jest poszerzanie Waszej świadomości o swojej ojczyźnie - dzięki temu kiedyś łatwiej będziecie mogli opowiedzieć o Polsce np. koledze z innego kraju :)
Oto zasady:
Uczestnik rzuca kostką do gry, przesuwa się po planszy zgodnie z ilością oczek. Ustawiając pionek na konkretnym polu, musi odpowiedzieć na pytanie z danej kategorii. Jeśli mu się to uda, może pozostawić pionek, jeśli nie wraca na poprzednie pole. Wygrywa ten, kto pierwszy pokona planszę. Pytania zapisane są na osobnych kartach, zgodnych z kategoriami (pionek możecie wykonać z dowolnego materiału - może być to np. zabawka z Kinder Niespodzianki). Kategorie pytań są następujące:
1. SPORT
2. PRZYSŁOWIA
3. MUZYKA
4. KUCHNIA
5. FILMY I TV
6. WIEDZA O POLSCE
Oto linki do pobrania gry i kart do zabawy:
https://drive.google.com/file/d/0B5cB4V_DbmYwbGx6dkJ0Zk13WVk/view
https://docs.google.com/document/d/1kb2Fk7Z-7wa1d-TuhR5KFt0zXwiy36E8KoXgSz2dLzE/edit
Bawcie się dobrze :)
Pani J.
Łamacz lodów online
Dzień dobry :)
Moi drodzy, dzisiaj chciałabym Wam przedstawić grę, którą zapewne dobrze znacie z zajęć rewalidacyjnych, lub zajęć z Panią Mają. Chodzi tutaj o grę pt. "Łamacz lodów" - tylko, że w wersji online :) W grę możecie grać naprzemiennie z rodzicami, bądź kolegami i koleżankami - na wylosowane przez Was pytanie możecie odpowiedzieć sami, mogą być to też rodzice. Interesującą opcją jest też zadanie pytania koledze lub koleżance, z którą macie kontakt - odpowiedzi mogą Was zdziwić ;) Zaproście rodziców do zagrania z Wami - zawsze możecie dowiedzieć się o nich czegoś nowego. Link wysyłam poniżej:
Pozdrawiam Was ciepło :)
Pani J.
Subskrybuj:
Posty (Atom)